... czyli kilka słów o rynku pracy
Spowolnienie gospodarcze, najwyższa od dziesiątek lat inflacja, a co za tym idzie dramatyczny wzrost kosztów w wielu branżach sprawiają, że wiele przedsiębiorstw przechodzi od zeszłego roku trudne chwile. Między innymi objawem kryzysu występującego w firmach jest często zamrożenie rekrutacji.
W poprzednim artykule wskazaliśmy, że wśród największych zmian na rynku pracy w 2023 roku będzie m.in. wprowadzenie nowych przepisów do Kodeksu Pracy, regulujących pracę zdalną. W dniu 7 kwietnia wejdą w życie nowe zasady, które bez wątpienia będą kształtować nowe prawa i obowiązki zarówno pracowników, jak i pracodawców
Wzrost inflacji, „quitte quitting” i wypalenie zawodowe – to zagadnienia, o których było szczególnie głośno na rynku pracy w 2022 roku. Co przyniesie rok 2023? Poznaj 3 największe zmiany, jakie będą miały miejsce na rynku zatrudnienia w tym roku.
Współczesny rynek pracy m.in. w branży budownictwa, nieruchomości i energetyki jest niezwykle konkurencyjny. Taka sytuacja wymusza konieczność merytorycznego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Według danych World Economic Forum, nowa technologia mogła spowodować zniknięcie ponad 70 mln miejsc pracy w zeszłym roku. Chociaż te dane niepokoją na rynku pracy są jednak zawody najmniej zagrożone konkurencją ze strony sztucznej inteligencji oraz zawody, które nigdy nie zostaną przez nią zastąpione.